מה עושים כשיש התנגדות מצד בן הזוג לייעוץ זוגי?

לא פעם יוצא שאחד מבני הזוג מתנגד לעבור ייעוץ זוגי או סקפטי וחשדן לגבי התהליך. על מנת להתגבר על ה"מכשול" הראשוני הזה ולאפשר לבני הזוג לעבור ייעוץ זוגי ולשפר את הזוגיות שלהם חשוב להבין קודם מהי הסיבה שמונעת ממנו להתחייב לתהליך.

אם בן הזוג נרתע מתהליכי הייעוץ הזוגי, לא מאמין כי ביכולתם לשפר, לא רואה כיצד ניתן לשקם את הקשר הזוגי או שהינו בעל דעות קדומות המקשות עליו להיחשף בפני היועץ (למשל כאשר הוא סבור שייעוץ זוגי מתאים רק במצבי בגידה, או שהדבר פוגם בגבריותו..) ניתן לפעול בכמה דרכים:

  1. להראות לו כי פניה אל ייעוץ זוגי בעצם דורשת אומץ, יוזמה, מוטיבציה ורצון לשפר ומכאן שרק אנשים חכמים, מחושבים ובטוחים ביכולותיהם פונים אל ייעוץ זוגי.
  2. להסביר לבן הזוג ברכות כי הוא הכרחי לתהליך, ולא בגלל שהוא אשם או חסר אחריות אלא מכיוון שהוא נדרש בכדי לסייע לה להיות בת זוג טובה יותר וללמוד כיצד להגיע אליו.
  3. להתחיל בתהליך לבד במטרה להראות לבן הזוג שאכן יש שיפור במצב בניהם, ושהייעוץ אכן מניב תוצאות, כך שהוא יאמין שהתהליך באמת עוזר ושמשתלם לו להגיע לייעוץ.

חשוב לדעת כי בכוחו של היועץ הזוגי לרתום בן זוג שמתקשה להגיע לתהליך, ברם, יש לדעת כי יועץ זוגי יכול גם בטעות לגרום לבן זוג לא להגיע לתהליך. למשל אם בן הזוג ירגיש שמרכלים עליו ומשחירים אותו, הוא יתקשה להגיע ולהיחשף בפני היועץ.