לימודי ייעוץ זוגי

 האם מעניין אותך לעזור לזוגות להיחלץ ממשברים?
האם השאיפה שלך היא לעסוק במשהו
שיעניק לך סיפוק אמיתי?

האם יש לך רצון לפתח קרירה יוקרתית ורווחית?


לימודי ייעוץ זוגי הינם לימודי תעודה יוקרתיים
המוכרים ע"י האגודה הישראלית לייעוץ זוגי .
שמטרתם לממש את הפוטנציאל הגלום בך לעזור לזוגות במשבר.
לתת לך מיומנויות וכלים להתמודד מול קשיים ובעיות בזוגיות,
לאפשר לך לתמוך בזוגות במהלך הקשר הזוגי, ואפילו עוד לפני מיסוד היחסים.

מהו הידע הנרכש במהלך לימודי ייעוץ זוגי?

לימודי ייעוץ זוגי במכון פתרונות מעניקים לתלמידים את ההכשרה המקצועית, האיכותית והמקיפה ביותר בתחום, המורכבת משלושה חלקים – לימודי ייעוץ זוגי, לימודי גישור והתמחויות במצבים ייחודיים הקשורים לזוגיות.
המטרה לספק לתלמידים את הכלים, המיומנויות, הטכניקות והשיטות בעזרתן יוכלו לייעץ, לסייע ולעזור לכמה שיותר זוגות במגוון סיטואציות שונות.

במסגרת תוכנית ההכשרה ילמדו התלמידים: בשלב הראשון את הבסיס לעבודה עם זוגות, יצירת שפה משותפת ומיומנות תקשורת, שפת גוף, זיהוי תבניות התנהגותיות ובחירת ההתנהלות רצויה, יצירת אינטלגנציה רגשית, השפעות דפוסי חשיבה והחלטות, הולכה בנדורית והמודל הזוגי הנרכש. בהמשך ילמדו את מבנה תהליך הייעוץ, התמודדות עם תהליכים רגשיים אצל היועץ, מעברים ושלבים בחיי הזוגיות, השפעת גורמים חיצונים וסביבתיים, שילוב בין תהליכים ייעוצים חינוכים ואימונים והתאמתם באופן ספציפי לצורכי בני הזוג, נושא הגישור וירכשו את הידע הנדרש לעזרה לזוגות בתהליכי פרידה. כמוכן יחשפו התלמידים אל מגוון מצבים ייחודיים הקשורים לחיי הזוגיות כגון: מיניות, בגידות, פרק ב', פוריות ובעיות חרדה ועוד.

הדגש במכון פתרונות הוא על השילוב של ידע יחד עם יצירת מיומנות תוך תרגול, הדגמות ותהליכים אישים וקבוצתיים. כל זאת מתוך כוונה להכשיר את היועצים הזוגיים לטיפול וסיוע בכל מצב זוגי, בין אם מדובר בתקשורת לקויה או בעיות בהתנהלות הזוגית ובין אם בני הזוג מחליטים על פרידה מוסכמת.

מכון פתרונות מעודד את התלמידים העוברים לימודי ייעוץ זוגי לחוות בעצמם תהליך ייעוץ זוגי. ידוע שאדם שחווה דבר מה בעצמו יוכל להבין ולעזור טוב יותר למי שעומד לעבור את אותו התהליך.                לימודי ייעוץ זוגי

למי מתאימים לימודי יעוץ זוגי?

  • בוגרי תואר ראשון טיפולי המעוניינים לרכוש מיומנויות טיפוליות.
  • אקדמאים בעלי נסיון בעבודה עם אנשים.
  • בעלי נסיון ואוריינטציה טיפולית לאחר ראיון קבלה.

תהליך הקבלה כולל ראיון טלפוני מקדים, בדיקת התאמה במכון הכוללת מילוי שאלון וראיון פרונטלי בכדי לבדוק את יכולתו של המועמד לעסוק בתחום זה הדורש יכולות ייחודיות.
* מי שאינו עומד בתנאים הנ"ל יוכל לבדוק התאמתו במסגרת וועדת חריגים.

כמה זמן אורכים הלימודים?

  • משך לימודי ייעוץ זוגי הינם 30 מפגשים שבועיים פרונטאליים.
  • הקף הקורס 225 שעות אקדמאיות, כולל תהליך ההתמחות.
  • במחצית השניה של הלימודים יתקיים תהליך התמחות כולל הנחייה אישית מקצועית (סופרויז'ין) מעבר לשעות הלימודים.
  • הלימודים כוללים שיעורי בית , מבחן ופרויקט גמר להטמעת הידע.
  • בוגרי הלימודים יוכלו לקבל ליווי ופיקוח מקצועי supervision גם לאחר הלימודים.

תעודה

לימודי המשך

הבוגרים יוכלו להמשיך ולהתפתח במסלולי התמחות ייחודיים – לימודי ייעוץ משפחתי והדרכת הורים , לימודי ייעוץ מיני ולימודי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך.  בסופם הבוגרים יקבלו תעודת הכשרה נוספת.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים כתבו לנו

שם*:      דוא"ל:*
טלפון:*    עיר*:     
תוכן ההודעה: 

מכון פתרונות שם לעצמו מטרה לשפר את תחום הזוגיות בחברה שמסביבנו, מתוך ידיעה כי חברה בריאה מושתתת על משפחה מוצלחת, שבסיסה תלוי ביכולתם של ההורים לשמר את הקשר הזוגי שלהם.

אנו מאמינים שככל שרמת המקצועיות של יועץ זוגי מתפתחת, כך יוכל לתת מענה למגוון רחב יותר של קשיים העלולים לפקוד את הקשר הזוגי. לכן ניתנת לתלמידים האפשרות להמשיך ולהתמקצע בתחום בכל עת.
הבוגרים מוזמנים להרחיב את אפיקיהם, להעצים את היכולות שלהם, להיחשף אל נישות חדשות בתחום הייעוץ והזוגיות, לרכוש מיומנות בעבודה פרטנית תוך יצירת שינוי התנהגותי ויכולת טיפולית הנוגעת במרכיב האישי הרגשי.

כמו כן, נציין כי כבר במהלך לימודי ייעוץ זוגי כחלק מההתמחות עצמה, התלמידים עוסקים בייעוץ זוגי. ישנו מאמץ מכוון ועידוד מצד המכון שתלמידים יחשפו, לקראת סיום לימודי ייעוץ זוגי, ללקוחות נוספים תוך קבלת תשלום. 

אז מה הבוגרים שלנו אומרים על מכון פתרונות?!

מכון פתרונות מזמין אתכם להצטרף למאות בוגרים מקצועים שעוזרים לזוגות רבים לנהל מערכת יחסים תקינה בריאה ואוהבת.

 

כפתור המלצות