הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

האם אתם מוצאים את עצמיכם חלוקים בנוגע לאופן גידול הילדים?
האם חינוך הילדים יוצא משליטה?
האם נוצרה בעיה שדורשת מכם להתגייס למען התמודדות עם קושי שהילד חווה?

זה הזמן ליצור שינוי, לבנות את המשפחה שאנחנו רוצים,

לצאת ממאבקים וליצור אוירה משפחתית מוצלחת.

בגישת CFT העבודה עם ההורים איננה מסתכמת בקבלת עצות ורעיונות המובילים לשינוי.

הרעיונות המרכזיים בשיטת העבודה: 

  • המשפחה היא גוף שמזין ומעצים את הפרט
  • טובת המשפחה תיהייה במקום גבוה, לעיתים מעל צרכי הפרט
  • בני המשפחה יוכלו להתעצם בעזרת הכח שהמשפחה מעניקה להם
  • המשפחה אמורה להימנע ממצב של דיכוי ולעודד את כל אחד מחברי המשפחה
  • המשפחה היא גוף דמוקרטי הבא להקשיב לכל אחד מהשותפים
  • ההורים הינם מנהיגים המובילים את המשפחה מהיותם בעלי האחריות והמחויבות הרבה ביותר
  • המנהיגות ההורית מתבטאת בזכות הניתנת להם לקבוע את סגנון החיים, יחד עם חובתם לתת דוגמה אישית ראויה

העבודה מול ההורים – במהלך היעוץ המשפחתי  תתברר  הדרך בה אנחנו כהורים מחנכים את הילדים שלנו, את עולם הערכים שמימנו צמחנו ואת הדרך בה אנחנו מגדלים ומחנכים את ילדינו. אותו הורה פועל מתוך חוויות הילדות שעיצבו אותו עצמו. הייעוץ המשפחתי יכלול  עבודה פרטנית  אצל כל אחד מההורים הבאה  ליצור שינוי אצל ההורה עצמו, יחד עם השינוי שאמור להיעשות מול הילד. היעוץ המשפחתי יכלול הדרכה הורית  בכדי לעזור להורים הפועלים מתוך עולמות שונים מתוך רגישויות ומטרות שלעתים מנוגדות, ללמוד לתקשר יחד, למצוא את הדרך המוסכמת לפעול יחד, לרכוש את המיומנויות של איך להעביר את העקרונות ואת הכללים שההורים רוצים לייצר בבית על מנת ליצור חזית הורית אחידה.

העבודה מול הילד – לתת מענה לילד שלנו, זאת פעולה שדורשת רגישות והתחשבות המותאמת לילד עצמו. לשם כך במהלך ההדרכה ההורית, יתבררו צורכי הילד, אופיו, מעמדו בקרב האחים, מצבו החברתי, רמת המעורבות שלו בתוך המשפחה ועם החברים שהוא נפגש אתם, יכולתו להתמודד עם קשיים, הדימוי העצמי שלו, החלומות שהוא רוצה להגשים. מתוך אוסף הנתונים תתבצע פעולת המשגה הבאה להגדיר את הבעיה והמענה שנחוץ כדי לפתור אותה.
יצירת השינוי בעבודה מול הילד תעשה בעזרת בחינת סגנון התקשורת שהוא זקוק לה. מתן הדרכה לילד והגדלת יכולתו להתמודד עם מצבים שמקשים עליו. שיום הצרכים והתהליכים הרגשיים איתם הוא מתמודד. מתן יכולת להגיע למחויבות אישית לעשיה ולהתמדה מול המטרות שלו.

העבודה המשפחתית – בדיקת סגנן התקשורת והעבודה מול הילד. בחינת מערך הכוחות בין האחים. גיוס הילדים לטובת חיזוק המשפחה. עידוד המשפחה לתת מענה במקרה בו אחד מהילדים צריך עזרה לשם התמודדות עם קושי אישי. בחינת תמונת המשפחה הרצויה הנובעת מתוך הצרכים של כלל חברי המשפחה. מציאת איזון בין צרכי הפרט לצרכי המשפחה. 

בעבודתי עם המשפחה, אתקל במגוון בעיות אם זה בהתמודדות עם גידול הילד שזה עתה נולד, קנאה בין אחים, חוסר מעורבות של אחד מההורים, פינוק יתר מצד אחד מההורים, חוסר מעורבות של הילדים בתפקוד של הבית, בעיות חברתיות שמקשות על האווירה בבית, מתבגרים שיוצרים עימותים או מסתגרים בחדר בפרטיות שלהם, קשיים הנוצרים ממפגש של הילדים בפרק ב' עם שילוב בעיות עם הגרוש או הגרושה, בעיות הקשורות להיפרדות בני הזוג ולגרושין, שינוי מעמדו של הילד בתהבגרותו ועזיבת הבית, תהליכי מצוקה המתרחשים בזמן גרושין.

תחום העבודה בייעוץ משפחתי הנו מורכב ורגיש ודורש התמודדות מערכתית, יחד עם יכולת לאפיין את הבעיה בצורה מדוייקת ומהירה כדי להצליח לתת מענה לקשיים שאיתם מתמודדים בני המשפחה. בכל מקרה מדובר בעבודה תהליכית  תוך מתן מענה מעשי נקודתי הבא לתת פתרון לבעיה יחד עם שינוי תקשורתי רגשי והתנהגותי אצל הילד ואצל ההורים.

הדרך שאני פועל היא שילוב של עבודת עומק רגשית, הבאה ליצור חיבור אוהב בין בני המשפחה, יחד מתן עזרה להורים ולילדים להתחבר לגוף משפחתי חזק ובריא.

ד"ר כרמי אומרו

 

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים כתבו לנו

שם*:      דוא"ל:*
טלפון:*    עיר*:     
תוכן ההודעה: