מכון פתרונות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ייעוץ משפחתי והדרכת הורים

בוגרי מכון פתרונות
בית הספר המקצועי והוותיק

ייעוץ משפחתי מכון פתרונות

לתחילתה של דרך חדשה

לקבלת פרטים נוספים מיועץ משפחתי

מתי כדאי ללכת ליעוץ משפחתי והדרכת הורים?

מדוע כדאי ללכת  לייעוץ משפחתי והדרכת הורים?

עבודת היועץ המשפחתי מתקיימת בשלושה מישורים:

במהלך היעוץ המשפחתי  תתברר הדרך בה אנחנו כהורים מחנכים את הילדים שלנו, את עולם הערכים שמימנו צמחנו ואת הדרך בה אנחנו מגדלים ומחנכים את ילדינו. אותו הורה פועל מתוך חוויות הילדות שעיצבו אותו עצמו. הייעוץ המשפחתי יכלול עבודה פרטנית אצל כל אחד מההורים הבאה  ליצור שינוי אצל ההורה עצמו, יחד עם השינוי שאמור להיעשות מול הילד. היעוץ המשפחתי יכלול הדרכה הורית בכדי לעזור להורים הפועלים מתוך עולמות שונים מתוך רגישויות ומטרות שלעתים מנוגדות, ללמוד לתקשר יחד, למצוא את הדרך המוסכמת לפעול יחד, לרכוש את המיומנויות של איך להעביר את העקרונות ואת הכללים שההורים רוצים לייצר בבית על מנת ליצור חזית הורית אחידה.

לתת מענה לילד שלנו, זאת פעולה שדורשת רגישות והתחשבות המותאמת לילד עצמו. לשם כך במהלך ההדרכה ההורית, יתבררו צורכי הילד, אופיו, מעמדו בקרב האחים, מצבו החברתי, רמת המעורבות שלו בתוך המשפחה ועם החברים שהוא נפגש אתם, יכולתו להתמודד עם קשיים, הדימוי העצמי שלו, החלומות שהוא רוצה להגשים. מתוך אוסף הנתונים תתבצע פעולת המשגה הבאה להגדיר את הבעיה והמענה שנחוץ כדי לפתור אותה.
יצירת השינוי בעבודה מול הילד תעשה בעזרת בחינת סגנון התקשורת שהוא זקוק לה. מתן הדרכה לילד והגדלת יכולתו להתמודד עם מצבים שמקשים עליו. ישום הצרכים והתהליכים הרגשיים איתם הוא מתמודד. מתן יכולת להגיע למחויבות אישית לעשיה ולהתמדה מול המטרות שלו.

בדיקת סגנן התקשורת והעבודה מול הילד. בחינת מערך הכוחות בין האחים. גיוס הילדים לטובת חיזוק המשפחה. עידוד המשפחה לתת מענה במקרה בו אחד מהילדים צריך עזרה לשם התמודדות עם קושי אישי. בחינת תמונת המשפחה הרצויה הנובעת מתוך הצרכים של כלל חברי המשפחה. מציאת איזון בין צרכי הפרט לצרכי המשפחה.

הדרכת הורים מכון פתרונות

שירות התאמת יועץ מומחה ללא עלות

יועץ מומחה

מוכר על ידי האגודה הישראלית לייעוץ זוגי

התאמה אישית

בהתאם לאזור גאוגרפי ובהתאמה למקרה הספציפי

ללא עלות

בהתאם לצרכים מבצעים את החיבור בשבילכם

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ משפחתי

תגובות של משפחות שנעזרו בשירות הדרכת הורים

הנה לך 4 סיבות למה יועץ שעבר הכשרה במכון פתרונות יכול לעזור לך

הכשרת יועצים מאז 2005

לימוד ושיפור מתמיד של תהליכי ההכשרה טכניקות לימוד בדרך ליצירת מצוינות

תהליך ייעוץ מעשי

גישת העבודה של היועץ מיצרת חיבור רגשי התנהגותי, יעילה וממוקדת הפועלת ליצירת שותפות וחיבור

שינוי משמעותי

כלים מעשיים ופרקטים שיאפשרו לכם לשמר את ההצלחה לאורך זמן

יועצים מוכרים

יועצים מקצועים המוכרים ע"י האגודה הישראלית לייעוץ זוגי ומשפחתי

שאלות נפוצות

מדריך הורים עוזר להורים להתמודד עם קשיים בגידול הילדים, כאשר יש קשיים בגידול או בחינוך של הילדים וההורים מתקשים לפתור אותם בעצמם, או כאשר יש קושי להתנהל בצורה מוצלחת מול הילדים.

יועץ משפחתי הוא גם מדריך הורים אך מעבר לכך הוא לא רק מדריך את ההורים, הוא עובד מול כל בני המשפחה ולא רק ההורים כאשר הילדים מתבגרים. חשוב לראות גם את זווית הראיה של המתבגר ואת הקושי שהוא חווה, כדי לייצור שינוי במשפחה שכל בני המשפחה יוכלו לצמוח ממנו.

כאשר מדובר בזוג הורים לילדים צעירים שמתקשים להתנהל מולם בצורה טובה, ואינם מצליחים לחנך בצורה מוצלחת, לקבוע ולעמוד בגבולות וזקוקים לעזרה בהתנהלות ההורית יש צורך במדריך הורים.

כאשר הילדים בוגרים יותר והקשיים מורכבים יותר, כאשר יש חוסר הסכמות בין ההורים לגבי חינוך הילדים, שמחייבים גם עבודה מול ההורים ומול הילדים הבוגרים ולפעמים גם עבודה פרטנית עם ההורים, במצב זה כדאי למדריך ההורים יהיה גם יועץ משפחתי.

חשוב לשים לב לצורת העבודה של היעוץ, באיזו מידה הוא שם את טובת המשפחה מול עיניו, האם הוא פתוח להארות ולהערות שלכם? האם הוא באמת מקשיב לכם ומנסה להתאים את העבודה לצרכים שלכם? אם התשובה לשאלות אלו חיובית, אתם בדרך הנכונה. לעומת זאת אם אתם מרגישים שהוא בדרך שלו, בטוח שהוא תמיד צודק, ולא תמיד מוכן באמת להקשיב לכם, זהו סימן אזהרה שלא בטוח שאתם במקום הנכון.

כמובן הכי חשוב, זאת השאלה – האם הוא מצליח לעזור לכם לייצור שינוי חיובי במשפחה.

תהליך של ייעוץ משפחתי והדרכת הורים לא אמור להיות ארוך במיוחד. לרוב 10 מפגשים עשויים להספיק לייצור לפחות התחלה של שינוי חיובי במשפחה. ייתכן צורך במפגשים נוספים, תלוי משפחה ותלוי הקשיים שאיתם הגיעו. כמובן שכל שינוי מחייב את שיתוף הפעולה של בני המשפחה, אך במיוחד של ההורים.

היועצים שלנו - הדרכת הורים

לתחילתה של דרך חדשה

לקבלת פרטים נוספים מיועץ משפחתי

תהליך הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

האם אתם מוצאים את עצמיכם חלוקים בנוגע לאופן גידול הילדים?
האם חינוך הילדים יוצא משליטה?
האם נוצרה בעיה שדורשת מכם להתגייס למען התמודדות עם קושי שהילד חווה?

זה הזמן ליצור שינוי, לבנות את המשפחה שאנחנו רוצים, לצאת ממאבקים וליצור אוירה משפחתית מוצלחת.

בעבודתי עם המשפחה, אתקל במגוון בעיות אם זה בהתמודדות עם גידול הילד שזה עתה נולד, קנאה בין אחים, חוסר מעורבות של אחד מההורים, פינוק יתר מצד אחד מההורים, חוסר מעורבות של הילדים בתפקוד של הבית, בעיות חברתיות שמקשות על האווירה בבית, מתבגרים שיוצרים עימותים או מסתגרים בחדר בפרטיות שלהם, קשיים הנוצרים ממפגש של הילדים בפרק ב' עם שילוב בעיות עם הגרוש או הגרושה, בעיות הקשורות להיפרדות בני הזוג ולגרושין, שינוי מעמדו של הילד בתהבגרותו ועזיבת הבית, תהליכי מצוקה המתרחשים בזמן גרושין.

תחום העבודה בייעוץ משפחתי הנו מורכב ורגיש ודורש התמודדות מערכתית, יחד עם יכולת לאפיין את הבעיה בצורה מדוייקת ומהירה כדי להצליח לתת מענה לקשיים שאיתם מתמודדים בני המשפחה. בכל מקרה מדובר בעבודה תהליכית תוך מתן מענה מעשי נקודתי הבא לתת פתרון לבעיה יחד עם שינוי תקשורתי רגשי והתנהגותי אצל הילד ואצל ההורים.

.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן