מכון פתרונות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בואו ללמוד ייעוץ אישי טיפולי בגישת CFT ללמוד אצל הטובים ביותר

מכון פתרונות - בית הספר המקצועי והוותיק

לימודי ייעוץ טיפולי

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ לימודים

למה ללמוד ייעוץ אישי טיפולי?

מהי מטרת התוכנית?

מה עושים אחרי לימודי ייעוץ אישי טיפולי?

הנה לך 4 סיבות ללמוד במכון פתרונות

הכשרת יועצים מאז 2005

לימוד ושיפור מתמיד של תהליכי ההכשרה טכניקות לימוד בדרך ליצירת מצוינות

לימודים משולבים בפרקטיקה

ביטחון עצמי מקצועי תוך התנסות מעשית יחד עם גב מקצועי גם לאחר סיום הקורס

מעל 1500 בוגרים

אלו היועצים שנותנים מענה לצורך הנמצא אצל אנשים זוגות ומשפחות שצריכים עזרה

להתפתח ליועץ רב תחומי

להתמקצע בנוסף בתחומי הייעוץ המיני, המשפחתי והזוגי, ולרכוש את ארגז הכלים הנחוץ

בוגרי הקורס יכולים להפוך ליועצים רב תחומים

במגוון מסלולי לימוד מקצועיים

ייעוץ מיני

תקשורת אנטימית ותשוקה מביאים לידי קרבה זוגית ופתיחות מינית

ייעוץ משפחתי

להדריך הורים לקדם את המשפחה ומערכות היחסים שהם רוצים

ייעוץ זוגי

ליצור קרבה, שותפות וחיזוק התקשורת אצל זוגות שנמצאים במשבר

מה לומדים בתכנית להכשרת ייעוץ אישי טיפולי?

לרכוש ידע ומיומנויות לשיפור היכולת האישית והעצמה נפשית, בתהליכים המועברים בצורה פרטנית, או כחלק מתהליכי ייעוץ זוגי. שימוש בטכניקות  קצרות מועד, במטרה להפחית ולהיפרד מחסמים רגשיים והתנהגותיים. במטרה להביא לידי מימוש עצמי בעזרת שיפור היכולות האישיות. מסיימי ההכשרה ירכשו מיומנות הנדרשת לשם עבודה בתחום הייעוץ האישי. הלמידה מתחלקת לשלושה חלקים עיקריים:

חלק ראשון – העצמת האני

המפגש עם הלקוח ותחילת התהליך – יצירת תיאום ציפיות, זיהוי ומיקוד במטרות, מי זה "אני"- מה המאפיינים שלו ומה חשוב לו, מי זה ה"אני" שמסתתר מאחורי המנגנונים והמחשבות המקובעות, האני המודע לעומת האני הלא מודע, הלקוח כיועץ של עצמו, פסיכולוגיה חיובית ויצירת אושר.

עבודה עם דמיון מודרך טרנספורמטיבי
היתרונות של החוויה עם הדמיון, החושים איתם נעבוד באמצעות הדמיון, מפגש עם חמשת החושים, סוגי חוויות מוצלחות והתוויות לשימוש בחוויות מוצלחות. יסודות החשיבה של ה-NLP וצורת העבודה בגישה זו, מאפייני גישת הדמיון המודרך הטרנספורמטיבי, טכניקות הרצה ללא דיבור, הרצה של חוויה עתידית, הרצה של חוויה מתקנת. תקשורת מעשית אפקטיבית זיהוי גורמי הבעיות בתקשורת, הדפוסים הכושלים בתקשורת האישית יצירת אפקטיביות תקשורתית מול גורמים ברמת קרבה שונה, שינוי הגישה התקשורתית ככלי ליצירת שינוי מערכות יחסים עם הסביבה ועם העצמי.

תהליכי העצמה שמחזקים אפקטיביות התהליך בעזרת מפגש עם: החולשה והקושי. בנוסף לתהליכים מבוססי הצלחה והמפגש עם העוצמות והיכולות, תכנות מחדש של צורת החשיבה, מיומנות קבלה עצמית, גישה לילד הפנימי, חלומות ושאיפות, כוחה של אמונה.

חלק שני – חיזוק מיומנויות התקשרות

תקשורת בדמיון מודרך טרנספורמטיבי, תקשורת בעזרת הדמיון מודרך, חמש רמות של תקשורת. עבודת חלקים לפי שיטת ה- Voice Dialog. עבודה עם הדמויות הפנימיות שבתוכנו. הכרות ועבודה עם החלקים השונים וקבלת העצמי לשם דיוק המטרות שלנו. דינמיות של התודעה וזהויות מפגש עם התודעה, דינמיות של התודעה – יציאה וחזרה, התכנסות ושחרור.  ציר הזמן של התודעה, עמדות טיפוליות בגישת ה NLP ,יצירת טרנספורמציה בזהויות שהתקבעו.

התמודדות עם אמונות מגבילות חיוניות האמונות לחיינו ופוטנציאל הנזק להצלחה והתקדמות. איך לזהות ואיך לשנות אמונות שמעכבות אותנו. כפתורים רגשיים תגובתיות האדם, יצירת מודעות להתנהלויות לא רציונאליות. זיהוי כפתורים רגשיים ותגובות גופניות. ניתוק כפתורים בדרך להיות אדם משוחרר. גמישות מחשבתית מודל הבלון הפורח: הפרדת האדם מהבעיה, הפרדת הבעיה מהאדם, מצבי תקיעות ויצירת יכולת שחרור.

חלק שלישי – התמודדות עם מנגנונים מכשילים

הבנת המנגנון מאחורי פחדים, הגורמים להיווצרותם, תיאוריה ומעשה, מה בין פחד לחרדה וכלים מגוונים להתמודדות מעולמות האימון, הדמיון המודרך והלוגותרפיה.
עבודה  בעזרת הגישה הנרטיבית, זיהוי הסיבות ליצירת הסיפור, סיפור אנטי הישרדותי, המרת הסיפור השלילי, טכניקה להתמודדות עם קשיים באמצעות סיפורים. מחזורי פעולה מחזורי פעולה פתוחים מהעבר, התמודדות עם דברים פתוחים שלא הסתיימו, תהליכים גונבי אנרגיה, שחרור תשומת לב מקובעת.

כלים ליצירת שינוי והעצמה בגישת NLP להתמודדות עם קשיים, תפיסות מגבילות והעצמה. שחרור מטראומות, שלבים בהרצת אירוע טראומטי, טכניקת הרצה נקיה, אזורים להתמקדות בתוך האירוע, טכניקות שחרור. מודל ה U, כניסה פנימה ויציאה מהאירוע, רכישת מיומנות לגעת בעומק החוויה.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת​

היקף התכנית

היקף התכנית

20 מפגשים, הכוללים תרגולים והתנסות במגוון מצבים של ייעוץ אישי. סה"כ 140 שעות אקדמאיות
לפרטים נוספים

גישה מעשית

התמחות מעשית

ההכשרה כוללת בחינת סיפורי מקרה מתוך העבודה בקליניקה המשולבת תוך כדי תכנית הלימודים
לפרטים נוספים

תנאי קבלה

תנאי קבלה

תהליך הקבלה כולל ראיון טלפוני מקדים ובדיקת התאמה, בכדי לבדוק את יכולתו של המועמד לעסוק בתחום הייעוץ האישי הדורש יכולות ייחודיות
לפרטים נוספים

זכאות לתעודה

זכאות לתעודה

לעומדים בדרישות התכנית, תינתן תעודת יועץ אישי מטעם מכון פתרונות המאפשרת לעסוק בעבודה פרטנית בקהילה
לפרטים נוספים
למי הקורס הזה מתאים?​

התכנית מיועדת לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול והייעוץ המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם. יועצים זוגיים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מאמנים אישיים, מדריכי חתנים וכלות. למי שרוצה לרכוש יכולת נוספת ומרתקת.  במטרה לעזור ברמה הפרטנית והזוגית. לאנשים המעוניינים לעזור לעצמם ולסובבים אותם להנות מהיכולת לעזור לאחרים להשתחרר ממגבלות ולפרוץ לגבהים חדשים.

מרצה הקורס​

הידעת?

ההכשרה של מכון פתרונות בדגש על התנסות וסימולציות והדגמות קבוצתיות, המאפשרות להיחשף למגוון התהליכים המתרחשים במהלך הייעוץ האישי. יועצים אשר יצטרכו המשך הכוונה בתחילת ההתפתחות העסקית שלהם, יוכלו בתשלום מוזל להיעזר בסופרוויזרים מנוסים גם לאחר סיום הלימודים.

מה הבוגרים שלנו אומרים?

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ לימודים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן