לימודי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך

ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך זוהי שיטה ייחודית המשלבת כלים מעולם הייעוץ עם טכניקות טיפול טבעיות המתבססות על עקרונות דמיון מודרך.

לימודי דמיון מודרךדמיון מודרך זוהי שיטת טיפול טבעית חווייתית שפותחה לפני שנים רבות, היא מאפשרת שימוש בכלים הנמצאים בתוכנו, פועלת באמצעות הכרה וניהול נכון של הדמיון והמחשבות שלנו. במהלך תהליכי דמיון מודרך, מאתרים את המחשבות המודעות והלא מודעות אשר מעכבות את ההצלחה, ומתרגלים כיצד ניתן להשפיע עליהן ולנתבן באופן הראוי שיוביל להצלחה.

רבות דובר על דמיון מודרך כשיטה אפקטיבית להתמודדות נכונה עם סיטואציות שונות בחיים והגשמת מטרות ויעדים והיא אף מבססת את מקומה כדרך הזריזה ביותר לביצוע שינויים מהותיים התנהגותיים בימנו. הצוות המקצועי שלנו במכון פתרונות, החליט לקחת צעד אחד קדימה את היתרונות הרבים שיש בשיטת הדמיון מודרך ולשלבם עם כלים חשובים ומוצלחים מעולם הייעוץ, על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה של התהליך, לעזור ולסייע לכמה שיותר אנשים.

למה ללמוד ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך?

באמצעות דמיון מודרך ניתן לסייע להתגבר ולהתמודד כראוי עם שלל מצבים שונים, בניהם: מקרים של חולים כרוניים הסובלים מכאבי ראש, חרדה או בעיות לחץ דם, מקרי לחץ וחששות של סטודנטים מפאת תקופות מבחנים שונות, מקרים של בעיות חברתיות ופחדים של ילדים ונוער וכיוצא בזה. לימודי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך מפגישים את התלמידים עם עולם שלם של אסוציאציות, מצבים, סמלים, מטאפורות, חלומות, דימויים ושאר תרחישים איתם מתמודד הדמיון בחיי היום יום.

במסגרת הלימודים, ילמדו התלמידים כיצד ניתן לנתב את מכלול התכנים שהדמיון קולט, לצורכי ריפוי והגשמת רצונות ושאיפות. מגוון הכלים איתם יפגשו במסגרת לימודי ייעוץ טיפולי, יאפשרו להם כמובן להנחות אחרים להסתייע בתהליכי הדמיון המודרך להצלחה ולהתמודדות נכונה עם מגוון סיטואציות שונות בחיים ואף ליהנות בעצמם מהידע המעשי שלמדו ולהתנהל נכונה באמצעות שינוי מחשבתי אשר יוביל אותם להתגברות על מכשולים שונים, חיזוק וביסוס ביטחונם העצמי והאמונה שלהם ביכולתם, רכישת כלים שיאפשרו להם התמודדות עתידים נכונה עם מצבים שונים ושאר העקרונות שמנחים את הדמיון המודרך.

רציונל

הקורס מקנה דרך התערבות קצרה וממוקדת, במטרה לאפשר ללקוח לעבור תהליכי שחרור ממטענים רגשיים והעצמה אישית , תוך חיבור ויצירת מיומנויות ויכולות.

מטרות

~ רכישת ידע ומיומנויות בעיבוד ועיצוב מחדש של חוויות עבר
~ יכולת התמודדות ועיבוד חוויות טראומטיות
~ יצירת שיוניים רגשיים והתנהגותיים
~ הכרת תהליכים הנעזרים בדמיון מודרך
~ עיבוד חוויתי של זכרונות העבר ויצירת מציאות חלופית

מבנה הקורס

קורס בן 12 מפגשים 7 שעות אקדמיות כל מפגש {סה"כ 84 שעות אקדמיות} .

במהלך הלימודים ירכשו התלמידים יכולת שינוי והעצמה אצל המטופלים.
במקביל יעברו תהליכים אישיים לשם המחשת הידע הנלמד.

קהל יעד

הקורס מיועד לכל מי שמייעץ ומטפל באנשים:
~מטפלים מוסמכים {פסיכולוגים ועובדים סוציאלים}
~ אנשי חינוך
~ יועצים זוגיים ומשפחתיים
~ מאמנים אישיים

אפשרויות תעסוקה

הואיל ושיטת דמיון מודרך נחשבת לשיטה אפקטיבית ויעילה, כזו המובילה לשינויים התנהגותיים בפרקי זמן הקצרים מתוצאות תהליכים פסיכולוגיים שונים, היא נחשבת לנחשקת בקרב רבים, ואפשרויות התעסוקה שהיא מבטיחה לבוגריה גדול.

כאשר משלבים את עקרונות הבסיס של דמיון מודרך יחד עם עקרונות, טכניקות ומיומנויות מעולם הייעוץ מתעלים מעל הממוצע ורוכשים מקצוע ייחודי ומאתגר המאפשר לעזור ולסייע לאחרים ברמה אחרת. בוגרי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך, יוכלו לפתח עיסוק  עצמאי משלהם כמטפלים אלטרנטיביים, יועצים טיפוליים או כמטפלים עצמאיים במרכזי טיפול פרטיים ועוד. מעבר לכך, לימודי ייעוץ טיפולי מעשירים את ארגז הכלים והמיומנות אצל מי כולם ובפרט אצל אלו שכבר עוסקים במתן עזרה לאחרים.

יתרונות לימודי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך

לימודי ייעוץ טיפולי באמצעות דמיון מודרך במכון פתרונות מציעים לקהל התלמידים ללמוד מגוון עשיר של נושאים המשתלבים עם עקרונות הדמיון המודרך והייעוץ, מעניקים מיומנויות מקצועיות, מעוררים בתלמידים יכולת העברת תהליכי דמיון מודרך ומפתחים בתלמידים את היצירתיות ואת היכולות להתאמת תהליכי דמיון מודרך למטופלים אשר ימתגו אותם כמטפלים מקצועיים בשיטת דמיון מודרך.

בין שלל הנושאים שילמדו במסגרת קורס ייעוץ טיפולי, ניתן להבחין בתהליכי איתור צרכים אישיים והתאמת תהליכים למטרה, זיהוי סממנים לא מילוליים, יצירת תהליכים מדורגים, שחרור מנגנונים פנימיים, שחרור מחוויות עבר, זיהוי והתאמת תהליכי לדרכי הקליטה השונים (ראייה, שמיעה, ריח, תנועה, תחושה), המרת תחושות לא נוחות בתחושות נוחות ומעצימות, העצמה אישית, דרכים לייצוב שינוי והצלחה ועוד רבים אחרים.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים כתבו לנו

שם*:      דוא"ל:*
טלפון:*    עיר*:     
תוכן ההודעה: