מתלבטים לגבי רכישת מתנות לחג? כנסו!

מאת: ד"ר כרמי אומרו – יועץ זוגי, משפחתי ומגשר

מתלבטים לגבי רכישת מתנות לחג? כנסו!

רוצים לקנות מתנה לחג, כזו שתהיה מיוחדת ושווה אבל לא תצטרכו להיכנס למינוס בחשבון הבנק בשבילה?

מחפשים מתנה שתתאים בדיוק למי שאמור לקבל אותה אבל לא יודעים מה לקנות?

יש לנו מספר הצעות בשבילכם, שיעזרו לכם לבחור מתנות באופן כללי, כמו גם לבחור מתנות ספציפיות לאדם מסויים, שנתחיל?

אם כן, יש מספר דברים שעליכם לזכור בבואכם לרכוש מתנה:

ראשית – עליכם להתייחס כמובן לגילו של מקבל המתנה. כאשר מדובר במתנה לילדים, בחירת המתנה תהיה פשוטה יותר הואיל ומרבית הילדים אוהבים צעצועים או משחקים, לעומת זאת, אם מדובר במתנה המיועדת לאדם בוגר, אז נכנסת לתמונה גם ההתייחסות לתחומי העניין והאופי של מקבל המתנה.

שנית – כאשר תחלו בחיפוש אחר המתנה, תיפגשו מול שלל אפשרויות שקיימות כיום בחנויות. רוב החנויות יצאו במבצעים שווים שיבטיחו מחירים זולים ומשתלמים לשלל מוצרים שונים. חשוב שתזכרו למי מיועדת המתנה ומהם הדברים שיכולים להתאים ולהיות נחוצים ולא תתפתו מיד נוכח המחיר "הזול" כביכול, שלא בהכרח ישרת את מטרתכם הראשונה (לרכוש מתנה מוצלחת) ולעיתים יוביל לכך שתרכשו עבור אדם מסוים מתנה שכבר יש ברשותו או כזו שאינה נדרשת עבורו.

הגשמה עצמית

כעת, לאחר שהדגשנו שני עניינים חשובים אלה, ואתם יודעים שעליכם להתייחס לגילו של מקבל המתנה, תחומי העניין שלו וצרכיו, ולא להתפתות למחירים שנראים כביכול 'משתלמים', נציין כיצד בוחרים מתנה מבין שלל האפשרויות הקיימות:

  1. בשלב הראשון והחשוב מכולם – מתקצבים מראש את הסכום שיש ברשותנו, אותו אנו מייעדים לרכישת המתנה.
  2. בשלב השני – מגדירים למי מיועדת המתנה, מהם תחומי העניין שלו, מה הוא אוהב, מה ישרת אותו בצורה הטובה ביותר וכו' (אם קיימת אפשרות לשאול אותו זה יהיה נהדר! אבל גם אם מתביישים לשאול, או מרגישים לא נעים, אפשר תמיד להתייחס לדברים שהוא אוהב, שמשמשים אותו טוב וכדומה).
  3. בשלב השלישי – כאשר מתלבטים בין כמה אפשרויות, רצוי לבחור בזו שתהיה ניטרלית מבחינת השימוש ותתאים תמיד. למשל: אם מתלבטים בין בושם לכלי דקורטיבי, רצוי לבחור בכלי דקורטיבי שעיצובו קלאסי, לעומת בושם, אז נכנס לתמונה העניין של הטעם האישי.

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן