טיפים לשמירה על חיי זוגיות מאושרים

מאת: ד"ר כרמי אומרו – יועץ זוגי, משפחתי ומגשר

מי מאיתנו לא רוצה לחיות חיי זוגיות בריאים ומאושרים?

מי לא חושק להחליף את כל הוויכוחים וחילוקי הדעות בצחוק, תשוקה וכמובן- שלום בית?

אנחנו סמוכים ובטוחים שכולנו!

בדיוק מהסיבה הזו, החלטנו היום לפרוש בפניכם שלושה טיפים יעילים לחיי זוגיות מאושרים!


הטיפ הראשון

יהיה אולי מובן מאליו לרובכם, ועדיין אם תודו בניכם לבין עצמכם – אתם לא ממש מקפידים לבצע אותו. אנחנו מדברים כמובן על היחס החיובי וההקשבה לבן הזוג שלכם. נכון, לא תמיד זה קל אחרי יום עבודה מפרך לשמוע תלונות של אדם אחר פרט לשלכם, ועדיין, זכרו כי בן הזוג שלכם מעוניין לפרוק מעליו את הנטל, ומי אם לא אתם, יכול לסייע לו לעשות זאת. אל תשכחו שגם אתם זקוקים מידי פעם לאוזן קשבת ואתם תמיד תשמחו לקבל אחת כזאת.

לימודי ייעוץ זוגי

הטיפ השני

אנו סמוכים ובטוחים שבעבר נהגתם לבצעו דרך קבע, ברם, בעקבות תהפוכות החיים, השגרה והלחצים הדחקתם אותו והמעטתם בחשיבותו. כוונתנו היא אל זמן בילוי זוגי משותף – זה יכול להיות כל דבר החל מיציאה לסרט או להצגה, דרך בילוי במסעדה ששניכם אוהבים או יציאה לסופ"ש בצימר מפנק, וכלה בבילויים "קטנים" שאינם מצריכים הרבה כמו ארוחה רומנטית לאור נרות בבית, לא חייב להשקיע סכומי עתק לשיפור הזוגיות ניתן גם לצפות בסרט משותף תוך התכרבלות משותפת בבית והיד עוד נטויה. תתפלאו כמה חשיבות יש לדבר ואיך ניתן להבחין בהשלכות מיד עם הקפדה על קיום הטיפ הזה.

family

הטיפ השלישי

התמקדות בטוב ובחיובי שבבן הזוג. באומרנו התמקדות בטוב ובחיובי אנו מתכוונים שלאורך הזוגיות, הן בעת מריבה או ויכוח והן כשאתם סתם נזכרים בבן הזוג או חושבים עליו, הקפידו להתמקד בתכונות החיוביות שלו, בסיבות בגינן אתם איתו, בדברים הקטנים שאתם אוהבים בו ובהתנהגות שלו וכו'. הקפדה על כך, תסייע לכם בקשר הזוגי מכל הבחינות, הן מבחינת התפיסה שלכם אליו (לא מובן מאליו) הן מבחינת ההתייחסות שלכם אל הקשר (תזכרו שאתם עם אדם טוב שאתם אוהבים) הן מבחינת האינטימיות שלכם (שסביר שתתעצם שעה שתזכרו שיש לכם בן זוג חיובי…) והן מבחינתכם (תהיו מאושרים שאתם בזוגיות עם אדם בעל תכונות חיוביות).

מקווים שאהבתם את הטיפים, שחידשנו לכם או לפחות שחידדנו עבורכם את המשמעות העילאית שבהקפדה על שלושת הטיפים הללו !

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן