מכון פתרונות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ייעוץ זוגי מהו?

מאת: ד"ר כרמי אומרו – יועץ זוגי משפחתי ומגשר

ייעוץ זוגי הוא בעצם מפגש של שני בני הזוג עם איש מקצוע מנוסה שיוכל תוך כדי שיחה עמם לעזור להם להתגבר על מכשולים אישיים, אתגרים או אפילו משברים בזוגיות שמאיימים עליהם. היועץ הזוגי הוא איש מקצוע הצבר ניסיון רב, שיוכל לשמש אתכם במציאת הפתרון המהיר והיעיל ביותר לבעיות שלכם.

כל ייעוץ זוגי שונה וייחודי ולכן קשה לומר כמה מפגשים יידרשו על מנת לפתור את הבעיות הספציפיות שלכם. מכל תהליך של ייעוץ זוגי ניתן ללמוד המון ולרכוש כלים רבים להמשך שיפור הזוגיות. לפניכם פירוט של הכלים אותם תלמדו במהלך הייעוץ  והדגמה של כמה נושאים שיכולים לעלות בעת התהליך הזוגי.

לימודים במכון פתרונות

מה תוכלו ללמוד בעזרת ייעוץ זוגי?

  • לשתף את בן הזוג – במפגשים עם היועץ תלמדו לשתף אחד את השני ברגשות, מחשבות, ציפיות מעצמכם ומבן הזוג שלכם ותקוות שלכם לגבי העתיד המשותף.
  • לדעת איך להתמודד ביחד כשיש קשיים לא צפויים או שינויים כמו למשל אם מישהו מבני הזוג פוטר מהעבודה, חלה פתאום או נפצע, אתם בתהליך של טיפולי פוריות, רילוקשיין לחו"ל כי אחד מכם קיבל משרה ועוד.
  • להסביר בדיוק למה אתם מתכוונים – לפעמים הבעיה נובעת מתקשורת לקויה או היעדר תקשורת מוחלט בין בני הזוג. במהלך התהליך תלמדו להסביר את עצמכם בצורה בהירה יותר וזה ללא ספק הצעד הגדול ביותר בכיוון מציאת הפתרון להמשך זוגיות בריאה מלאה.
  • ללמוד על עצמכם ועל בני זוגכם – בוודאי תופתעו לגלות איך במהלך השיחות עם היועץ תלמדו על עצמכם ועל בן הזוג שלכם דברים שלא ידעתם קודם.
  • לזהות בעיות ופתרונות – מתוך השיחות הרבות, תלמדו לזהות את הנקודות הקשות, את הבעיות ואת הפתרונות האפשריים.
  • למצוא פתרונות חלופיים – זוגות רבים כבר מיישמים פתרונות לא אפקטיביים כגון ריבים, קללות, הסתגרות וכדומה. במהלך הייעוץ תלמדו למצוא פתרונות מועילים יותר לפתרון הסכסוכים.
לימודי ייעוץ זוגי

למה לצפות במהלך הייעוץ הזוגי?

לפניכם תכנים שיעלו ברוב המקרים במהלך הייעוץ הזוגי:

למה אתם כאן? – השאלה הראשונה שתישאל על ידי היועץ הזוגי היא למה הגעתם לקבל עזרה דווקא עכשיו? לכל זוג יש בעיות וכנראה גם לכם היו כבר בעיות בעבר. מה השתנה במקרה הספציפי הזה ומהי הסיבה לכך שבחרתם בייעוץ זוגי כפתרון לבעיות שלכם?

כל אחד והצד שלו – חשוב לזכור שהיועץ הזוגי ירצה לשמוע את התשובות לכל שאלותיו מכל אחד מבני הזוג. אחת הבעיות הנפוצות ביותר בזוגיות היא העדר תקשורת בין בני הזוג או תקשורת בלתי יעילה שלא מאפשרת לבני זוג לשמוע אחד את השני ולהבין אחד את השניה. היועץ יקשיב לכל צד בנפרד וילמד על הבעיות בקשר הזוגי משתי הפרספקטיבות. בשלב זה תיאלצו להקשיב אחד לשני בסבלנות מרבית, לתת ביטוי אחד לשני  ואולי אפילו ללמוד דבר או שניים על בן הזוג.

היכרות אישית של בני הזוג – על מנת להכיר אתכם לעומק, היועץ הזוגי ירצה לשמוע על החיים של כל אחד מכם, ביחד ולחוד, תוך כדי אזכור של יתר בני המשפחה, היסטוריה אישית של כל אחד מכם, אירועים חשובים בחייכם, תקופות טובות ורעות במיוחד, מקום עבודה, חברים, תקוות וחלומות וכמובן השקפה על הזוגיות שלכם.

דינאמיקה זוגית – מלבד שאילת השאלות, היועץ ייתן מקום לכל אחד מכם לדבר אחד לשני ולתקשר בצורה שבה אתם מורגלים לדבר בבית. כך היועץ יוכל לזהות סגנונות תקשורת, להבין את המגבלות בתקשורת ולהציע דרכים יעילות יותר לדבר ולהעביר מסרים זה לזו.

לחפור לעומק – במקרים רבים אנשים משמיטים פרטים חשובים ביותר על מנת להימנע מלגעת במקומות הכואבים ביותר. אך הדרך לפתור את הבעיות העמוקות ביותר היא בראש ובראשונה, להעלות אותן על פני השטח. היועץ יעודד אתכם לצלול פנימה, להוציא את הכביסה המלוכלכת אל פני השטח ולהתחיל בלדבר עליה בפתיחות ובכנות.

לתחילתה של דרך חדשה

קבל פרטים נוספים מיועץ

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן